جامعه مجازی فارسی آموزان به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

زبان و ادبیات فارسی

ظاهرا این اولین بحث جدید در تالار شبکه اجتماعی بنیاد سعدی است .
بعنوان اولین بحث به نظرم میتونه جالب باشه که ازتون بخوام نظرتون رو درباره زبان و ادبیات فارسی بنویسید. مثلا کسانی که به جز زبان فارسی زبان دیگری رو هم می دونند بنویسند که فارسی سخت تر هستش یا زبان دیگری که می دونند یا کسانی که زبان عربی زبان اولشون هست بنویسند که درک زبان و ادبیات فارسی براشون سخته یا آسون ! یا در هنگام خواندن اشعار عربی شاعران بزرگ ایرانی مثل حافظ وقتی به قسمت ملمعات می رسند چه واکنشی دارن .
کلمات کلیدی: زبان فارسی, نظرسنجی
سلام دوست عزیز شما چندین سوال را در یک سوال پوشش داده اید. نظر من در مورد ادبیات فارسی این است که این ادبیات یکی از چند ادبیات بسیار توانمند در دنیا است تا جایی که برخی از گونه های ادبی آن مانند گونۀ حماسی در کل جهان فقط با یونان و هند مشترک است و این گونه ادبی در بین ملت های دیگر به این توانمندی نیست.سوال دوم شما با توجه به این که فلسفۀ وجود زبان برقراری ارتباط است پس هیچ زبانی نسبت به زبان دیگر برتر و یا سخت تر نیست. سختی یادگیری زبانی بیشتر به تفکر افراد یادگیرنده ونیز به مشترکات فرهنگی و زبانی ملتها بستگی دارد.دقت کنید که کودکی که در آلمان به دنیا می آید همزمان با کودکی که در ایران به دنیا می آید زبان مادری خود را یاد می گیردو تفاوت زمانی زیادی برای صحبت کردن ندارند.سوال سوم هرچه دایرۀ واژگانی شخصی در زبانی زیاد باشد به آن زبان راحتر صحبت می کند و عربها هم از این قاعده جدا نیستند. سوال چهارم اگر آها به ملمعات برسند طبق علاقۀ خود رفتار می کنند. اگر با سواد باشند شاید تاثیر زبانی را مدنظر قرار می دهند و یا دنبال تطبیق و مسائل دیگر می روند و اگر سواد نداشته باشند و یا واقع بین نباشند شاید مغرور می شوند و یا به حافظ آفرین می گویند که در عربی هم مهارت داشته است و این گونه برخوردها.....
جناب خانبابازاده عزیز
با تشکر از شرکت شما در بحث و تشکر دوم بخاطر جدی گرفتن بحث .
بله درست می فرمایید سوال من بسیار کلی و سرشار از سوالات ریز و درشتی است که هر کدام در سطح خودشان باز می توانند به سوالات دیگری تقسیم بندی شوند .
اما فرض من در طرح این پرسش آن بود که آن دسته از نو آموزانی که چندان با لایه های مختلف زبان فارسی آشنایی ندارند هم بتوانند شرکت کنند و در حقیقت با ایجاد حلقه ای با حضور بزرگی چون شما و عزیزانی که تازه به جرگه فارسی آموزان پیوسته اند فضایی دوستانه داشته باشیم.
باز هم از شما برای تذکر و پاسخ گویی و اعلام نظرات با ارزشتون تشکر و قدردانی میکنم .
تمامی زمان ها است. زمان اکنون 7:20 .ب.ظ است.